gg05491-1.jpg
Ziņa / Ziņas

Vecums? Nē! Tikai skaitlis!

Kopā ar reputācijas vadības un komunikācijas aģentūru "Luka", šī projekta ietvaros pievērsīsimies nevienlīdzības jautājumam attiecībā uz cilvēku vecumu, kā arī centīsimies lauzt sabiedrībā pastāvošos vecuma stereotipus.

Lai mazinātu sabiedrībā tik aktuālo problēmu – diskrimināciju uz vecuma pamata, kā arī veicinātu senioru integrāciju sabiedrībā, tiks rīkota līdz šim nebijusi izstāde “Vecums? Nē! Tikai skaitlis”, kurā sev neierastā veidolā modeļu lomā iejutīsies 12 seniori vecumā 60+. Izstādes autori aicina bērnus, mazbērnus pieteikt vecākus un vecvecākus izstādei, sūtot fotogrāfiju un īsu aprakstu, kā tie saglabā jaunības garu.

Seniori vecumā virs 60 gadiem ir viena no nevienlīdzības riskam visvairāk pakļautajām grupām. Tāpat sabiedrībā pastāv tik aktuāla problēma kā diskriminācija uz vecuma pamata. Lai arī šī diskriminācijas forma sabiedrībā ir praktiski neredzama, tomēr tā pastāv. Skatoties uz senioriem, pārējā sabiedrība tajos saskata tikai vecumu, nevis interesantumu, pieredzi, dzīvesgudrību, iespējamo profesionālo pienesumu. Rezultātā tiem netiek piedāvātas darba vietas, lai gan ir virkne funkciju, kuras veiksmīgi varētu pildīt, integrējoties darba tirgū. Tie tiek pakļauti negatīvai attieksmei un ir izstumti no sabiedrības, vēl vairāk veicinot vientulību un sociālo atstumtību. Lai mainītu esošo situāciju, pašiniciatīvas vadīta komunikācijas aģentūra Luka iecerējusi izstādi, kurā modeļu lomā iejutīsies seniori līdz šim sev neierastā veidolā, vairāk kā modes ikonas, stila etalons, nevis cilvēki «dzīves norietā».

“Mērķis ir ne tikai neierastā, vieglā formā runāt par nopietno, bet arī sabiedrībai likt ieraudzīt šos seniorus citā veidolā, citā gaismā, pierādot, ka tas, kas mums traucē, ir to izskats. Jo aiz ārējā vecuma neredzam personību. Mainot skatījumu, mēs ieraudzīsim, ka cilvēks arī sirmā vecumā var būt interesanta, atraktīva, sabiedrībai noderīga personība, kas ir pelnījusi cilvēka cienīgas vecumdienas un atbilstošu sabiedrības attieksmi. Mainot attieksmi mēs primāri palīdzēsim sev, lai vecumdienās paši nesaskartos ar diskrimināciju un sajūtu, ka esi atstumtais,” skaidro Inese Lukaševska.

Viņa arī aicina ikvienu bērnu, mazbērnu pieteikt izstādei savus vecākus un vecvecākus, kā arī senioriem pieteikties pašiem.

Fotogrāfiju un īsu aprakstu sūtiet uz izstādes organizatoru e-pastu: info@luka.lv

“Es aicinu ikvienu iesūtīt foto aprakstu, kā viņi vai to vecāki, vecvecāki saglabā dzīves možumu, jaunības garu. Tā var būt arī kāda dzīves situācija, pēc kuras ir saprasts, ka vecums ir tikai skaitlis. Dalība izstādē ir bez maksas. Taču savā īpašumā dalībnieki saņems ne tikai dažādas balvas no atbalstītājiem, piemēram, Latvijā radītā eko kosmētikas un ādas kopšanas produktu zīmola Labrains dāvanu karti katram dalībniekiem 500 eiro vērtībā, bet arī līdz šim neierastu pieredzi, sev veidotu tēlu, fotogrāfijas, bet, kas būtiskāk, cieņpilnu un ļoti īpašu attieksmi.”

Zvaniet mums

uz tālruni: +371 67 221 777. Vai rakstiet e-pastu: info@clearchannel.lv