gg07560-scaled.jpg
Ziņa / Ziņas

Stāstām vairāk nekā reklāmas!

Mēs, "Clear Channel Latvia", esam vairāk kā tikai reklāmas medijs - mēs arī stāstām stāstus. Par to, kas notiek pasaulē, sabiedrībā, ap mums. Mūsu vizuālie stāsti un sociāli atbildīgs saturs ik dienas piesaista papildu uzmanību reklāmas stendiem līdz pat 7%. Sezonas fokusā: “Sadursmes harmonija” – starptautiski atzītā zīmola “Fyodor Golan” zīmola retrospektīvā izstāde Muzeju krātuvē.

No 2024. gada 14. jūnija līdz 1. septembrim Muzeju krātuves telpās (Pulka ielā 8, Rīgā) Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā starptautiski atzītā laikmetīgās modes zīmola FYODOR GOLAN pirmo retrospekciju “Sadursmes harmonija” un mēs par to stāstām jums!

Zīmolu FYODOR GOLAN 2009. gadā Londonā izveidoja jauno dizaineru pāris – Fjodors Podgornijs no Latvijas un Golans Frīdmans no Izraēlas. Dueta ekspresīvie tērpi ieguva ievērojamu rezonansi modes industrijā un starptautiskajos medijos, piesaistot gan slavenību uzmanību, gan plašu klientu loku visā pasaulē.

Izstāde “Sadursmes harmonija” iepazīstina ar FYODOR GOLAN bagātīgo veikumu no 2009. līdz 2022. gadam caur Fjodora Podgornija personīgo skatījumu un pieredzi, apliecinot Latvijas klātbūtni globālā laikmetīgā dizaina un modes procesos. Ietverot vairāk nekā 120 tērpus un aksesuārus, projekts pievēršas modes zīmola estētikas transformācijām un izgaismo tā evolūciju no luksusa vakartērpu radīšanas līdz ilgtspējīgu tehnoloģiju integrēšanai inovatīvā apģērbu dizainā, kā arī Fjodora pēdējo gadu sadarbību ar Kristīni Opolais, Margaritu un Kristīni Balanas, Kristu Dzudzilo un citām Latvijas kultūras personībām.

Izstādes koncepta pamatā ir priekšstats par sadursmes harmoniju – dinamisku spēku, kura avots ir šķietami nesavienojamu elementu – personību, ideju, formu, krāsu, faktūru – radoša kolīzija zīmola mākslinieciskajā stratēģijā, kas veido FYODOR GOLAN īpašo rokrakstu. Fjodora un Golana pieeju raksturo pastāvīga saķere ar aktuālajiem modes industrijas, laikmetīgā dizaina un globālās sabiedrības procesiem, pārinterpretējot gan pagātnes kultūras faktus, gan mūsu acu priekšā dzimstošas tendences.

Zīmola kolekcijas, kas no 2012. līdz 2020. gadam prezentētas Londonas modes nedēļā, reflektē par tēmām, kuras rezonē ar pasaulē notiekošo un nosaka izstādes tematisko struktūru: “Digitālā romantika” ataino mīlestības metamorfozes sociālo tīklu laikmetā, “Ārkārtas stāvoklis” aktualizē klimata krīzes radītos izaicinājumus, “Līdzsvara akts” vēsta par iekšējās harmonijas meklējumiem modes industrijas epicentrā un uzbur laikmetīgu sakrālo estētiku ārpus tradicionālo reliģiju ieloka.

Izstādes centrālajā daļā Muzeju krātuves Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” FYODOR GOLAN spožākie vakartērpi mijiedarbojas ar Rietumu mākslas vēsturē svarīgākajiem tēlniecības darbiem, veidojot radošo spriedzi starp mākslas kanonu un laikmetīgās modes vibrāciju.

Izstādes daudzos pavedienus savelk kopā Fjodora Podgornija risinātais dialogs ar mākslas darbiem un priekšmetiem no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un citu Latvijas muzeju krājumiem, rūpīgi kūrētajā asociāciju tīklā apkopojot iespaidus, artefaktus un paņēmienus, kas ir veicinājuši FYODOR GOLAN maksimālistiskās pieejas tapšanu un attīstību, jaunatklājot arī dizainera saikni ar Latvijas kultūras mantojumu.

Izstādes norisi pavada plaša publiskā programma ar dažādu paaudžu modes profesionāļu, mākslinieku un pētnieku virzītām diskusijām, darbnīcām un performatīviem notikumiem.

Zvaniet mums

uz tālruni: +371 67 221 777. Vai rakstiet e-pastu: info@clearchannel.lv