gg04669.jpg
Ziņa / Ziņas

Rīgā norisinās “Baltic Pride 2024”

No 6. līdz 15. jūnijam Rīgā norisināsies "Baltic Pride 2024", kas piedāvā plašu pasākumu programmu, aktualizējot cilvēktiesību, dažādības un iekļaušanas jautājumus kopienu iesaistē, uzņēmējdarbībā un sabiedrībā kopumā.

1. jūnijā sākas starptautiski atzīts praida mēnesis – mēnesis, kad visā pasaulē īpaši tiek aktualizētas LGBTQ cilvēku tiesības, dažādība un iekļaušana.

“Baltic Pride 2024” ietvaros, kas norisinās no 6. līdz 15. jūnijam, notiks vairāk nekā 70 pasākumi, to skaitā Dažādības un iekļaušanas forums, Dažādības balvu pasniegšana, izglītojošas diskusijas par LGBTQ tēmām, performances, radošas darbnīcas, kvīru filmu dienas, izstādes un citi nozīmīgi notikumi.

“Baltic Pride 2024” kulminācijā, sestdien, 15. jūnijā notiks tradicionālais praida gājiens, kurā piedalīsies vairāki tūkstoši dalībnieku, tai skaitā desmitiem organizāciju un uzņēmumu no visas Baltijas.

Šogad “Baltic Pride” gājiena vadmotīvs ir svinēt partnerattiecību regulējuma ieviešanu Latvijā, kas stāsies spēkā ar šī gada 1. jūliju un ļaus visiem pāriem reģistrēt savu partnerību, tai skaitā viendzimuma pāriem.

Kā “Baltic Pride 2024” īpašā viešņa Rīgā ieradīsies Oslo mēre Anne Lindboe, kura apmeklēs dažādus ar cilvēktiesībām saistītus praida notikumos, kā arī tiksies ar nevalstisko organizācijas pārstāvjiem un amatpersonām.

“Baltic Pride” centrālā tikšanās un notikumu vieta būs Praida nams, kurš pēc divu gadu pauzes atgriežas Kaņepes kultūras centrā.

Šogad pirmo reizi praida mēnesis tiks sagaidīts arī ārpus Rīgas – Cēsīs, Mākslas telpā MALA notiks pasākums “Atplauksti Cēsīs”.

Zvaniet mums

uz tālruni: +371 67 221 777. Vai rakstiet e-pastu: info@clearchannel.lv