tenet1-briviba.jpg
Ziņa / Ziņas

Ar “4 principiem Eiropai” Clear Channel Europe atzīmē Starptautisko demokrātijas dienu

Clear Channel Europe atzīmē ANO Starptautisko demokrātijas dienu, 11 Eiropas valstu vides medijos izvietojot sociālos mākslas darbus "4 principi Eiropai" ("4 Tenets for Europe"), kurus speciāli šim notikumam radījis franču-britu mākslinieks Martins Firels (Martin Firrell).

4 principi Eiropai vienlaicīgi tiks eksponēti vides medijos 11 Clear Channel Eiropas tirgos. Idejas autors ir Clear Channel Europe mārketinga vadītājs Martins Korks (Martin Corke), sadarbojoties ar starptautiski atzīto publiskās telpas mākslinieku (public artist) Martinu Firelu, kuru medijs New York Times nodēvējis par “21. gadsimta sirdsapziņu”.

Martins Firels rada mākslas darbus, kuros centrālā loma ir piešķirta valodas lietojumam, lai ar tās palīdzību uzrunātu sabiedrību, izraisītu dialogu un provocētu – bieži domājot par marginalizācijas, vienlīdzības un taisnīgas sociālās dzīves organizācijas aspektiem. Mākslinieka mērķis ir un paliek “padarīt pasauli cilvēcīgāku”.

4 principi Eiropai iezīmē mākslinieka sadarbības ar Clear Channel 25 gadu jubileju, kā arī ievada mākslinieka paša 60-to dzimšanas dienu.

“Darba tapšanas procesā es uzdevu jautājumu pats sev – ko esmu dzīvē sapratis un iemācījies, kas ir tās nemainīgās un patiesās vērtības? Tā es nonācu līdz šiem 4 principiem,” stāsta mākslinieks Martins Firels.

1.princips: Novērtē taisnīguma skaistumu vairāk par visu. Taisnīgums, iespējams, ir vienīgais nekļūdīgi skaistais cilvēka dzīves pieredzes aspekts. Tas ir gan demokrātijas sakne, gan auglis.

2.princips: Paraugies dzīvei acīs un piedod tai. Šo principu ir iedvesmojusi izcilā modernisma rakstniece Virdžīnija Vulfa. Dzīve ir jādzīvo un jāskata tāda, kāda tā ir, bez ilūzijām, ar visām tās kļūdām un neveiksmēm. Svarīga ir piedošana – tā padara mūs labākus.

3.princips: Pārkāp visus noteikumus, kas ir cietsirdīgi un netaisnīgi. Nepaklausība – īpaši masveida pilsoniskā nepaklausība – var nodrošināt būtisku aizsardzību jebkurai sabiedrībai, kas pakļauta neefektīvai vai ļaunai valdībai un/vai neētiskai likumu pieņemšanai.

4.princips: Esiet mīļi pret kokiem! Koki ļauj mums elpot! Šī principa pamatā ir franču satīra “Kandids”, kuras beigās Kandids atzīst: “Tas ir labi teikts. Bet mums ir jākopj savs dārzs.”

4 principi Eiropai demonstrē vides mediju spēju runāt ar visplašāko sabiedrību, piedāvājot saistošus un laikam atbilstošus, vides mediju mākslā balstītus vēstījumus, tādējādi atzīmējot ANO Starptautisko demokrātijas dienu,” saka Martins Korks, Clear Channel Europe mārketinga vadītājs.

“Man patīk šos principus uztvert kā recepti – laimīgākai, laipnākai un labākai pasaulei priekš mums visiem,” ierosina mākslinieks Martins Firels.

Martina Firela un Clear Channel Europe sadarbībā tapušie sociālie vides mākslas darbi par godu ANO Starptautiskajai demokrātijas dienai tiks izvietoti un būs plaši redzami Clear Channel Europe tirgos Dānijā, Somijā, Francijā, Īrijā, Latvijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Spānijā, Zviedrijā un Apvienotajā Karalistē.

http://www.martinfirrell.com/

Zvaniet mums

uz tālruni: +371 67 221 777. Vai rakstiet e-pastu: info@clearchannel.lv